0 15 minute 6 luni
Sursa foto: gerhardus.ro

Arhidiaconatul de Timiș

Parohia Timișoara I – Cetate:
1 noiembrie: în biserica romano-catolică Sf. Ecaterina, la ora 9.30 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 11.00 Sf. Liturghie în limba română, la ora 17.00 Sf. Liturghie. La ora 15.00 în cimitirul din Calea Sever Bocu (Lipovei), capela Schlauch – Requiem pentru sufletele răposaților, binecuvântarea mormintelor.
2 noiembrie: la ora 14.00 în cimitirul din strada Stuparilor celebrare pentru sufletele răposaților și binecuvântarea mormintelor; în biserica Sf. Ecaterina la ora 17.00 Sf. Liturghie în biserică.

Parohia Timișoara II – Fabric:
1 noiembrie: la ora 13.45 în cimitirul din Ghiroda, la ora 14.00 în cimitirul din Urseni, la ora 15.00 la Moșnița Nouă și pe strada Mătăsarilor, la ora 16.00 Calea Buziașului celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 14.00 cimitirul din Ciarda Roșie, la ora 15.00 la Bucovăt, la ora 15.15 la Remetea Mare – celebrare pentru sufletele răposaților.

Parohia Timișoara III – Elisabetin:
1 noiembrie: în biserica romano-catolică parohială Sf. Liturghie la ora 8.30 în limba germană, la ora 10.00 în limba maghiară, la ora 11.30 în limba română, la ora 13.00 în Giroc, la ora 14.00 în cimitirul din Giroc, la ora 16.00 în cimitirul din strada Rusu Șirianu – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 17.00 Sf. Liturghie în limba română în biserica parohială.

Parohia Timișoara IV – Iosefin:
1 noiembrie: în biserica parohială romano-catolică – program de duminică, la ora 16.00 în cimitirul din Calea Șagului, capela Feger celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: în biserica parohială la ora 17.000 Requiem pentru credincioșii răposați ai comunității.

Parohia Timișoara V – Mehala:
1 noiembrie: în biserica parohială romano-catolică din Mehala Sf. Liturghie la ora 9.45 în limba maghiară, la ora 11.00 în limba română, la ora 16.00 în cimitirul din Mehala – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: în biserica parohială romano-catolică din Mehala la orele 8.00 (maghiară) și 17.00 (română) Sf. Liturghie.

Parohia Timișoara VI – Fratelia:
1 noiembrie: la ora 10.30 Sf. Liturghie în biserica din Fratelia A în limbile maghiară, română și germană, la ora 12.00 în cimitirul Fratelia B, la ora 14.00 în cimitirul Fratelia A, la ora 15.30 în cimitirul din Chisoda – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie la ora 10.30 Requiem în biserica din Fratelia A, în limbile maghiară, română și germană.

Parohia Timișoara VII – Freidorf:
1 noiembrie: în biserica din Freidorf la ora 9:30 Sf. Liturghie, la ora 14:00 – Devoţiune în cimitirul din Freidorf ptr. cei răposaţi, Sf. Liturghie în cimitirul din Șag la ora 11.30, în cimitirul din Sânmihaiu Român la ora 15.30, la Parța la ora 12.30 devoţiune în cimitir ptr. cei răposaţi.
2 noiembrie: la ora 8:00 Sf. Liturghie pentru toți răposații în biserica din Freidorf, la ora 14.30 la Peciu Nou, la ora 16:00 la Giulvăz – Devoţiune în cimitir ptr. cei răposaţi.

Biserica Ordinului Piarist:
1 Noiembrie: la ora 17.00 Sf. Liturghie.
2 noiembrie la ora 15.30 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, la ora 17.00 Sf. Liturghie în biserică.

Parohia Breștea și Moravița, celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire:
1 noiembrie: la ora 14.00 la Rovinița Mare, la ora 15.00 la Denta, la ora 16.00 la Breștea.
2 noiembrie: la ora 10.00 la Dejan, la ora 11.00 la Moravița, la ora 12.00 la Stamora Germană.

Parohiile Cenad și Beba Veche:
1 noiembrie: la ora 10 în biserica din Cenad Sf. Liturghie, la ora 12.00 la Pordeanu, la ora 13.00 la Cheglevich, la ora 15.00 la Cenad celebrări pentru sufletele răposaților în cimitire.
2 noiembrie: la ora 10 în biserica din Cenad Sf. Liturghie, la ora 13.00 la Beba Veche, la ora 15.00 la Cherestur – celebrări pentru sufletele răposaților în cimitire.

Parohia Ciacova:
1 noiembrie: la ora 14.00 la Ghilad, la ora 16.00 la Ciacova Sf. Liturghie în cimitir.
2 noiembrie: la ora 10.00 la Folia, la ora 12.00 Conacul Iosif, la ora 16.00 la Ciacova Sf. Liturghie în capela din cimitir.

Parohia Deta
1 noiembrie: la ora 14.00 la Banloc, la ora 14.30 la Giera, la ora 16.00 la Voiteg, la ora 17.00 la Deta – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 14.00 la Dolaț, la ora 14.30 la Livezile, la ora 15.00 la Partoș, la ora 15.30 la Ofsenița – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Parohia Dudeștii Vechi:
1 noiembrie: În parohia din Dudeștii Vechi la ora 9.00 și la ora 11.00 – Sf. Liturghie pentru solemnitatea Tuturor Sfinților, la ora 14.00 în cimitirul romano-catolic „Kolersćite”, la ora 15.00 în cimitirul „Kalvárijata”, la ora 16.00 în cimitirul „Mugjilata” – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 7.00 Sf. Liturghie pentru toți răposații parohiei.

Parohia Dumbrăvița:
1 noiembrie: la ora 18.00 Sf. Liturghie la Dumbrăvița; la ora 14.00 la Bencecu de Sus, la ora 15.00 la Pișchia, la ora 16.00 la Giarmata, ora 17.00 la Dumbrăvița celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 15.00 în Ianova, la ora 16.00 în Viile Iermatei – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, la ora 18.00 Sf. Liturghie la Dumbrăvița.

Parohiile Jimbolia și Cărpiniș:
1 noiembrie: la ora 10.30 Sf. Liturghie în biserica parohială, la ora 12.00 în Cenei, la ora 15.00 în Jimbolia, la ora 17.00 în Comlosu Mic – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf Liturghie în capela cimitirului din Jimbolia, la ora 10.00 la Checea, la ora 11.00 la Iecea Mare, la ora 11.30 la Cărpiniș, celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire.

Parohia Lovrin:
1 noiembrie: la ora 10.30 Sf. Liturghie în biserica din Lovrin, la ora 14.00 în Bulgăruș, la ora 14.30 la Lenauheim, la ora 15.15 la Grabaț, la ora 17.00 la Lovrin – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 13.00 la Gottlob, la ora 13.30 la Vizejdia, la ora 14.00 la Pesac celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire. La ora 17.00 Requiem pentru toți credincioșii răposați în biserica din Lovrin.

 Parohia Otelec:
1 noiembrie: la ora 11.00 la Otelec Sf. Liturghie. Celebrări în cimitir: la ora 13:00 – Pustinis, la ora 14:00 – Răuți, la ora 15:00 – Sânmartinul Maghiar, la ora 16:00 – Uivar, la ora 17:00 – Otelec.
2 noiembrie: la Cruceni la ora 10.00 Sf. Liturghie, la ora 11.00 celebrare în cimitir, la ora 12.00 la Grăniceri, la ora 13.00 în Ionel celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, în biserica din Otelec la ora 17.00 Sf. Liturghie pentru sufletele răposaților.

Parohia Recaș:
1 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica din Recaș, la ora 10.30 la Iosifălău – în cimitir, la ora 11.15 în Topolovățu Mare, la ora 14.00 în Recaș în cimitirul din centru, la ora 14.45 în Recaș în cimitirul din Satu Nou – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica din Recaș, la ora 10.30 la Teș, 11.30 Brestovăț, la ora 13.15 Bazoșu Vechi celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Parohia Sânnicolau Mare
1 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Sânnicolau Mare, la ora 11.00 în Comloșu Mare, la ora 12.00 în Teremia Mare, la ora 13.00 în Teremia Mică, la ora 14.00 la Nerău, la ora 15.00 la Tomnatic, la ora 16.00 la Sânnicolau Mare în cimitirul german, ora 17.00 în cimitirul maghiar – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Sânnicolau Mare.

Parohiile Vinga și Orțișoara:
1 noiembrie: ora 11.00 Sf. Liturghie pro populo la Vinga, la ora 14.00 binecuvântarea mormintelor în cimitirul din Vinga, la ora 16.00 rugăciuni pentru răposați, în cimitir.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie pentru sufletele răposaților în biserica din Vinga, la ora 11.00 în Șagu, la ora 14.00 în Bărăteaz, la ora 15.00 în Calacea, la ora 16.00 în Orțișoara – rugăciuni pentru răposați, în cimitir.

Arhidiaconatul de Mureș

Parohia Arad-Centru:
1 noiembrie: în biserica din Arad-Centru la ora 8.00 Sf. Liturghie în limba germană, la ora 10.30 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 18.00 Sf. Liturghie în limba română, la ora 16.00 în cimitirul Eternitatea UTA și în cimitirul Pomenirea – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la orele 7.30 și 17.00 Sf. Liturghie.

Parohiile Arad-Micalaca și Vladimirescu
1 noiembrie: Sf. Liturghii: la ora 8.00 în biserica din Vladimirescu, la ora 10.45 în biserica din Arad-Micalaca. Celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir: la ora 15.00 la Vladimirescu, la ora 16.00 la Arad-Micalaca.

Parohia Arad-Șega:
1 noiembrie: la ora 8.30 Sf. Liturghie în biserica din Arad-Șega, la ora 10.00 la Turnu Sf. Liturghie și comemorarea răposaților. La ora 16.00 în cimitir celebrare pentru sufletele răposaților, la ora 18.00 Sf. Liturghie în limba română.
2 noiembrie: la ora 8.00 Sf. Liturghie în biserica din Arad-Șega pentru credincioșii răposați ai parohiei.

Parohiile Chișineu Criș și Satu Nou:
1 noiembrie: Sf. Liturghie la ora 11.30 în biserica din Chișineu Criș, la ora 15.00 la Satu Nou, la ora 17.00 în Chișineu Criș – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: în biserica din Chișineu Criș la ora 8.00 Requiem pentru preoții răposați, la ora 17.00 Sf. Liturghie pentru credincioșii răposați.

 Parohia Iratoșu
1 noiembrie: Sf. Liturghie la ora 10.00 la Iratoșu, la ora 11.30 la Variașu Mare, la ora 15.00 celebrare pentru sufletele răposaților, în cimitirul din Iratoșu
2 noiembrie: la Iratoșu la ora 10.00 Sf. Liturghie pentru credincioșii răposați, la ora 17.00 la Variașu Mic Sf. Liturghie și celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

 Parohia Mailat:
1 noiembrie: la ora 13.00 în cimitirul din Mănăștur, la ora 15.00 în cimitirul din Mailat – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie pentru toți răposații, în biserica din Mailat.

 Parohia Maria Radna:
1 noiembrie: la ora 11.00 – Sf. Liturghie în limbile română, maghiară și germană, la ora 15.00 binecuvântarea mormintelor în cimitirul orașului, la ora 16.00 Sf. Liturghie de comemorare a tuturor credincioșilor decedați, în cimitirul catolic.
2 noiembrie: la orele 14.00 și 14.30 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitirele din Păuliș, la ora 16.00 Sf. Liturghie de comemorare a tuturor credincioșilor decedați, în bazilică.

Parohiile Lipova și Neudorf:
29 octombrie: în Fibiș la ora 11.30, în Mașloc la ora 12.30, la Remetea Mică la ora 13.00 – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire.
1 noiembrie: la Aluniș la ora 14.00, la Frumușeni la ora 14.30, la Zăbrani la ora 15.00, la Neudorf la ora 16.00, la Lipova la ora 17.00 – celebrare pentru sufletele răposaților în cimitire.

Parohia Pâncota
1 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie.
2 noiembrie: la ora 16.00 – celebrare pentru sufletele răposaților, în cimitir.

 Parohia Sântana
1 noiembrie: la ora 8.30 Sf. Liturghie, la ora 16.30 – celebrare pentru sufletele răposaților, în cimitir.
2 noiembrie: la Comlăuș la ora 15.30 Sf. Liturghie, la ora 16.00 celebrare pentru sufletele răposaților, în cimitir.

Arhidiaconatul Banatul Montan

Parohia Reșița I – Maria Zăpezii:
1 noiembrie: la ora 16.00 devoțiune pentru sufletele răposaților în cimitirul III., la ora 17.00 Sf. Liturghie solemnă.
2 noiembrie: la ora 11.00 Sf. Liturghie la Gărâna, la ora 13.00 Sf. Liturghie la Văliug, la ora 17.30 Sf. Liturghie în biserica Maria Zăpezii din Reșița, la ora 18.15 Adorație Euharistică pentru preoții răposați.

Parohia Reșița II – Govândari:
1 noiembrie: ora 9.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 17.00 Sf. Liturghie în limba română în biserică, la ora 13.00 Sf. Liturghie în Secu, după Sf. Liturghie celebrare în cimitir.
2 noiembrie: la ora 11.00 rugăciune pentru cei răposați în cimitirul Doman, la ora 13.00 – rugăciune pentru cei răposați în cimitirul nr. 8 sus pe platou, la ora 17.00 – Sf. Liturghie în biserică.

Parohia Caransebeș:
1 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Caransebeș, iar la ora 13.00 devoțiune pentru răposați în cimitirul din Caransebeș (str. N. Bălcescu, la Pod).
2 noiembrie: la 15.00 rugăciune și binecuvântarea mormintelor în cimitirul Zlagnei.
La Jupa în cimitir, sâmbătă 4 noiembrie la ora 12.00 rugăciune și binecuvântarea mormintelor.

Parohia Lugoj
1 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie în biserica din Lugoj, la ora 12.00 Sf. Liturghie și celebrare pentru sufletele răposaților în cimitirul din Pietroasa Mare, la ora 16.30 în cimitirul din Lugoj – celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: în biserica din Lugoj la ora 7.30 Sf. Liturghie pentru sufletele din purgatoriu, la ora 10.00 Sf. Liturghie în cimitir, la ora 18.00 Sf. Liturghie pentru toți răposații din Parohia Romano-Catolică Lugoj. Comemorarea tuturor credincioșilor răposați: la ora 13.00 la Satu Mic și Ghizela, la ora 14.00 la Scăiuș, la ora 15.00 la Bodo, la ora 15.30 la Știuca.

Parohia Moldova Nouă:
1 noiembrie: la Sfânta Elena – Sf. Liturghie la ora 10.00, la ora 11.00 în cimitir; în Moldova Nouă – Sf. Liturghie la ora 13.00, de la ora 14.00 rugăciuni în cimitirul romano-catolic; de la ora 15.30 succesiv, rugăciuni în celelalte cimitire din oraș.
2 noiembrie: la Zlatița – Sf. Liturghie la ora 11.00, rugăciuni în cimitir la ora 12.00, la Liubcova – Sf. Liturghie la ora 15.00, rugăciuni în cimitir la ora 15.45.

Parohia Slatina Timiș:
1 noiembrie: la ora 11.30 Sf. Liturghie în Slatina Timiș, la ora 15.00 Sf. Liturghie și binecuvântarea mormintelor din Sadova Veche.
2 noiembrie: începând cu ora 11.30 Sf. Liturghie și binecuvântarea mormintelor din cimitirul din Slatina Timiș.
4 noiembrie: începând cu ora 10.00 va avea loc binecuvântarea mormintelor din cimitirul din Slatina Mică (cimitirul ortodox).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *